استفاده از آینه تراش خورده در دکوراسیون منزل

 آقایان نسبت به خانم ها استفاده بیشتری از آینه تراش دارند. آینه های تراش خورده برای دیدن نمای نزدیک مورد استفاده قرار می گیرند. آقایان هنگام اصلاح صورت و گردن خود از آینه استفاده می کنند. در صورتی که از آینه استفاده نکنند ممکن است دچار خراشیدگی در پوست صورت و گردن خود شوند. بنابراین آقایان با استفاده از آینه تراش می توانند خود را در آینه دیده و اصلاح خود را به راحتی انجام بدهند. بهترین مکان برای نصب آینه تراش در حمام است زیرا این آینه ها برای هدف خاصی طراحی شده اند. خانم ها نیز می توانند از آینه تراش برای آرایش کردن صورت یا رنگ کردن مو استفاده کنند.

آینه تراش با کیفیت های متفاوتی در بازار عرضه می شود ولی بهتر است از بهترین کیفیت این آینه ها استفاده شود. آینه های نامرغوب بعد از مدتی کیفیت خود را از دست خواهند داد. با استفاده از آینه تراش، آقایان می توانند بهترین تجربه را در اصلاح صورت خود داشته باشند.
 
 
برش ها در آینه تراش
در فرآیند تراش آینه، یک سری فعالیت های به خصوصی روی آینه و شیشه صورت می گیرد که در طول مدت انجام این فرآیند، هدف این است لبه آینه یا شیشه به درستی تراش داده شود تا زاویه دلخواه ایجاد شود. با انجام این گونه فعالیت ها بر روی آینه و شیشه، سعی می شود لبه های شیشه و آینه با شیب بسیار بسیار ملایمی نازک و ساییده شود. فرآیند کار به صورت است که زمانی که آینه در دستگاه تراش قرار داده می شود، فقط یک طرف آینه تراش خورده می شود و برای سه طرف دیگر آینه باید هر طرف آینه را تک تک وارد دستگاه کرد تا آینه تراش خورده شود. 
تراش شیشه و یا آینه، عمدتا به وسیله دستگاه مخصوص آینه تراش به صورت اتوماتیک و توسط چند نوع سنگ دیامون به صورت مجزا صورت می گیرد. تراش آینه و تراش دادن شیشه به وسیله ی دستگاهی که آینه و شیشه را تراش می دهد حول محور آن می چرخند. این کار بسیار دشوار و زمان بر است. در هر بار طول آینه تراش متفاوت است. بر همین اساس طول آینه تراش و طول تراش شیشه بسته به نوع کاربرد و استفاده و نمای مورد نظر از یک تا پنج سانتی متر متغیر است. فعالیت هایی که بر روی لبه  شیشه و یا لبه آینه اجرا می شود باعث می شود سطح آینه و شیشه بسیار مسطح، شفاف، براق و یکنواخت شود. تراشیدن آینه صیقل بسیار زیبای به آن می دهد که نقش بسزایی را در طراحی دکوراسیون فضای داخلی ساختمان ها و منازل ایفا می کند. شیشه و آینه تراش جلوه بسیار زیبایی را به محیط اطراف به خصوص در طراحی داخلی می دهند. 
 
آینه تراش دیواری
می توان آینه تراش را روی دیوار نصب کرد یا روی کمد یا میز قرار داد. این موضوع بستگی به میزان راحتی فرد استفاده کننده دارد. پاک کردن آینه تراش بسیار اهمیت دارد و باید هر چند وقت یکبار آینه با دستمال تمیز و مرطوب پاک شود تا کیفیت تصویر بازتاب داده شده از افراد بالا رود. در صورت تمیز کردن آینه تراش، ایمنی تراشیدن صورت و آرایش صورت فرد بالا می رود.
 
انواع آینه تراش
آینه های تراش خورده در بازار از نظر رنگ و طرح بندی دارای انواع مختلف زیر هستند:
 
آینه تراش لوزی
آینه تراش نگینی
آینه تراش نیزه ای
آینه تراش خشتی
آینه تراش مربعی
آینه تراش حصیری
آینه تراش آکاردئونی
آینه تراش نامنظم
آینه تراش مینی
آینه تراش آجری
 
منبع: