کوسن‌هایی برای مبلمان منزل

گاهی اوقات پیش می‌آید که مبل خانه‌مان دیگر دلمان را زده و دوست داریم آنها را عوض کنیم. اصلا به این فکر نمی‌کنیم که چطوری ازاین حالت یکنواختی درشان بیاوریم وبه حال وهوای منزل‌مان تنوع بدهیم ..شما با چند تا کوسن رنگی می‌توانید به مبل‌های راحت‌ گوشه خانه‌اتان هم زیبایی بدهید وهم آنها را ازتکراری شدن نجات دهید. با ما همراه باشید با آموزش کوسن‌های جالب وزیبا. برای این کار فوتر یا نمد را انتخاب می‌کنیم که بافت مناسبی دارد وبه اصطلاح ریش ریش نمی‌شود! گزینه مناسب وراحتی برای خیلی ازکارهای دستی است که مایل نیستیم دوردوزی‌شان کنیم. این کوسن‌های زیبا با مقداری نمد و مقدار بیشتری حوصله و دقت ساخته شد‌ه‌اند. طراحی دکوراسیون داخلی

دوخت نوارهای نمدی به طول 10 و عرض 1 سانتی متر به لبه کار
دو مربع از نمد به ضلع 40 سانتی‌متر ببرید. نوارهائی از نمد به طول 10 و عرض 1 سانتی متر آماده کنید. نوارها را به شکلی که می‌بینید روی لبه کار بدوزید.
گذراندن نواری به عرض 1 سانت ازداخل نوارهای ردیف اول
برای ردیف بعدی یک نوار بلند به عرض 1 سانت را مثل شکل بالا از داخل نوارهای بالائی بگذرانید. طوری که بلندی این قسمت کلا" 20 سانت و روی کار 10 سانت باشد.

دوختن قسمت وسط کار با چرخ
برای اینکه کارتان محکم و ثابت باقی بماند ، قسمت وسط کار را با چرخ خیاطی بدوزید.
ردیف‌های بعد را هم به همین ترتیب انجام بدهید.
دوختن لایه دوم نمد روی کار
لایه دوم نمدی را روی کاربگذارید و دورتا دورش را بدوزید. یک طرف را برای پرکردن کوسن باز بگذارید.

چیدن گوشه‌های مربع
گوشه‌های مربع را مثل شکل، قیچی کنید وکوسن را وارونه کنید، تا خوب گوشه‌های آن برگردد.
کوسن را پرکنید. این هم نتیجه کار.

داخل کوسن را با پشم شیشه، پنبه نسوز یا ... پر کنید و بدوزید.
نکته: برای قشنگ‌تر جلوه کردن شما می‌توانید با رنگ‌های مختلف این کار را تکرار کنید و چند عدد کوسن بسازید وروی مبل‌تان کنارهم قرار دهید..
www.dabi.ir/nt