طراوت دکوراسیون منزل با طراحی باغچه عمودی

تا به حال در مورد باغچه عمودي در فضاي داخلي چيزي شنيده ايد؟ در واقع طراحي باغچه هاي عمودي نوعي اثر هنري هستند که بخش هايي از طبيعت را وارد دکوراسيون منزل مي کنند. ديوار سبز باعث مي شود طراوت هواي تازه و شادابي گياهان را به فضاي داخلي خانه وارد کنيد. همچنين با حضور باغچه عمودي در دکوراسيون منزل، دي اکسيد کربن و مونو کسيد کربن هوا کم مي شود. اولين تعريفي که با ديدن باغچه عمودي به ذهن مي رسد، ديواري پوشيده از گياه است. گياهان که در اين حالت به جاي زندگي معمولي خود بر روي سطح زمين، حالا بايد به شکل ايستاده بر روي سطح عمودي رشد کنند. براي طراحي باغچه عمودي درون خانه بايد توجه داشته باشيد که حتما از گياهاني استفاده شود که در درجه اول مناسب فضاي داخلي و آپارتمان باشد. اين نکته تنها براي ديوار سبزهاي فضاي داخلي مهم است و اگر مي خواهيد باغچه عمودي خود را در حياط و يا نماي ساختمان خود ايجاد کنيد لزومي به پيروي از اصل شماره يک نيست! اصل شماره دو: گياهاني را انتخاب کنيد که حساسايت بالايي نداشته و به طور کلي توانايي زندگي در شرايط سخت تر را هم داشته باشند. گياهي که نتواند مشکلات را تحمل کند، اگر از حالت نرمال خود خارج شود دچار شوک شده و از بين مي رود. بهترين انتخابي که وجود دارد، گياهاني با مقاومت به کم آبي است و در بين آنها گياهان گوشتي، کاکتوس و ساکولنت ها ايده آل ترين اند!
شما مي توانيد به سادگي کاکتوس هاي تزييني را به دکوراسيون خانه خود بياوريد!
وقتي در خانه نشسته ايد و در حال استراحت هستيد، ديدن صفحه اي زنده و سبز در جلوي چشمتان چه حسي دارد؟ حتي اگر فايده هاي حضور گياهان در معماري داخلي را کنار بگذاريم، از ديوار سبز به عنوان تابلوي تزييني و زيبا مي توانيد استفاده کنيد. اگر باغچه عمودي را در دکوراسيون منزل خلق کنيد، شک نداشته باشيد که آن را به محيطي شاخص تبديل کرده ايد و هيچ کس تابلوي زنده گياهي را فراموش نمي کند. مانند تمام گياهان ديگري که در خانه تان وجود دارد، ديوار سبز گياهي ذرات آلوده و گرد و غبار را جذب مي کند و هوايي سالم تر برايتان بوجود مي آورد. ولي نبايد از اين قابليت غافل شويم که باغچه عمودي چون در ارتفاع بالاتري از سطح زمين قرار دارد و همچنين به علت سطح مقطع بزرگتري که به دليل مجاورت تعداد بالاي گياهان ايجاد مي کند، درصد بيشتري از مواد آلوده کننده هوا را جذب مي کند. خصوصا اگر در مکاني قرار گيرد که در مسير ذرات آلوده به فضاي داخلي خانه باشد، تا حدي از ورود آنها جلوگيري مي کند.
پيشنهاد مي کنيم براي داشتن محيطي مناسب تر از گياهان آپارتماني اکسيژن ساز براي خانه استفاده کنيد!
اگر مي خواهيد باغچه عمودي دکوراسيون منزل را اجرا کنيد، بايد بگوييم که شما بهترين ايد! حتما خوب مي دانيد که اين گياهان هم مانند تمام موجودات زنده نياز به مراقبت دارند با اين تفاوت که به دليل نوع نگهداري شان، بايد هوايشان را بيشتر داشته باشيد. باغباني، چک کردن ميزان خاک آنها و همينطور آبياري و تغذيه منظم را فراموش نکنيد. نکته مهمي که در اين نوع باغچه وجود دارد اين است که ديوار يا سطح عمودي که حالا بستر رشد گياه است بايد براي گياهان مانند خاک عمل کند. چون اگر مواد غذايي و همچنين آب از طريق اين سطح به گياه نرسد، سرسبز و شاداب نخواهد بود. قطعا در طراحي باغچه عمودي فضايي براي قرار دادن خاک و همينطور ريشه گياه وجود خواهد داشت ولي با رشد گياهان و بزرگ شدن ريشه قطعا اين فضا تنگ مي شود. پس بهتر است گياهاني استفاده کنيد که رشد کمي داشته باشند و يا ريشه هايشان قابل هرس شدن باشد. براي طراحي باغچه عمودي بايد به نحوه آبياري آن هم توجه داشته باشيد. اگر برايتان مقدور است از سيستم آبياري هوشمند استفاده کنيد و در غير اين صورت آبياري روزانه را فراموش نکنيد. در يک باغچه از گياهاني هم نوع و با نيازهاي مشابه استفاده کنيد تا در آبياري و رفع نيازهايي مانند دما و نور به مشکل بر نخوريد. حتما برايتان هيجان انگيز است که بگوييم مي توانيد باغچه عمودي را در آشپزخانه خود قرار دهيد تا ديواري از سبزيجات داشته باشيد. درين صورت بهتر است آن را در قسمتي نورگير و به دور از حمله ذرات غذايي و روغن قرار دهيد

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم