اصول طراحی نما

تقريبا به ? دليل از طراحي نما  استفاده ميکنيم:
?- زيبا و دلپذير کردن قيافه ظاهري و بيروني ساختمان ها و دورنمايي که مناسب و قابل قبول براي شهر يا محلي که ساختمان در آن بنا شده، باشد.
?- جلوگيري از هدر رفتن انرژي در تمام فصل ها ، چون نقش يک عايق حرارتي را اجرا مي کند.
نماي سنتي ايراني
?- جلوگيري از آلودگي هاي صوتي. نماي ساختمان باعث جلوگيري از ورود صداهاي آزاردهنده محيط بيرون، به فضاي داخلي ساختمان هاي اداري، مسکوني و … مي گردد.
?- و در نهايت باعث مي شود که ساختمان ها مقاومت بيشتري در مقابل شرايط نامساعد جوي پيدا کنند مثل زلزله ها، باد و باران و رطوبت هاي خورنده، يخبندان و مانند آن. در کل باعث افزايش طول عمر ساختمان مي شود.
همانطورکه مي دانيد، از مصالح مختلف مثل آجر، سنگ، بتن، شيشه و … براي طراحي نما  استفاده مي شود براي مثال مي توانيم نماسازي به روش سنتي را بگوييم. در اين روش برحسب شرايط جوي منطقه، جنس مصالح از نظر جذب آب و رطوبت و ميزان مقاومت و چسبندگي و چيزهاي ديگر، از ملات هاي سيماني گچي، گلي، آهکي و يا ترکيبي از آنها استفاده مي شد . به عنوان مثال: از نظر مقاومت ملات هاي سيماني داراي بيشترين مقاومت و ملات هاي گلي و گچي به ترتيب داراي کمترين مقاومت هستند.
 
نماي ساختمان به سه دسته تقسيم مي شود:
?- نماي سنتي که قبلا براتون توضيح دادم.
?- نماسازي با استفاده از روکش هاي خارجي،
?- نماي شيشه اي
بکار گرفتن روکش هاي خارجي مثل استفاده از رنگ هاي لعابي و انواع رنگ ها و يا استفاده از انواع روکش هاي ساخته شده از مواد رزيني مثل رزين هاي اکريليک،
پلي استر و غيره . . . يا نماهاي مصنوعي مثل انواع کامپوزيت و سنگ هاي مصنوعي.
استفاده از شيشه داراي قدمتي حدود ???? سال است . بر اساس شواهد تاريخي، در قرن ششم ميلادي براي اولين بار در کليسايي در قسطنطنيه از شيشه به عنوان يک مصالح ساختماني استفاده شده و قصر کريستال لندن اولين ساختمان شيشه اي بود که در سال???? ساخته شده. پس با اين نگاه متوجه مي شويم که کار نو و جديدي نيست. شايد در اوايل زياد از شيشه استقبال نشده باشد ولي بعدها با پيشرفت هايي که در توليد شيشه شد هر روز به ميزان استفاده از انواع مختلف آن به عنوان يک مصالح ساختماني زيبا، عايق و در عين حال با صرفه اقتصادي، اضافه مي شود. شيشه ها را به انواع شيشه هاي نشکن، دو يا چند جداره، عايق حرارت و صدا، رفلکس و غيره مي شود تقسيم کرد. و از خاصيت هاي مهم آن فراهم شدن امکان ديد وسيع و روشنايي کافي براي ساکنان مي توان نام برد.

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم