نورپردازی راه پله، روشنایی مدرن در طراحی داخلی منزل شما

نورپردازي: در دکوراسيون داخلي مدرن خانه هاي امروزي راه پله نقطه عطفي براي طراحي شناخته مي شود و اغلب با نورپردازي زيبا همراه است. نورپردازي راه پله مي تواند به نوعي باشد که مسير پله را به زيبايي و به شکل خاص نشان دهد. آنچه در طراحي نورپردازي راه پله بايد مورد توجه قرار گيرد اين است که به خوبي در فضاي داخلي خود را نشان بدهد و گوياي کارکرد آن باشد.
نورپردازي ديواري
يکي از گزينه هايي که براي نور پردازي راه پله وجود دارد، روشنايي ديوار مجاور پله هاست. براي روشنايي ديواري راه پله اگر ابعاد بزرگي دارند، بهتر است از اشکال مستطيلي استفاده کنيد که با فرم پله هم خواني بيشتري دارد. با در نظر گرفتن سايز و نوع چراغ، تعداد آنها در راه پله متغير هستند. روشنايي هاي ديواري کوچک در نزديکي سطح پله مانند ستاره در شب مي تواند مسير پله ها را چراغاني کرده و فضايي خاص را در معماري داخلي بوجود آورد. براي نورپردازي راه پله مي توان از ديوارکوب هم استفاده کرد. ديوارکوب در ارتفاع بالاتري از ديوار نصب مي شود و بهتر است نوري گرم و پخش به محيط بدهد و مسير راه پله را با نور ملايم روشن کند. راه پله مارپيچي فرصت هاي خوبي براي نورپردازي بوجود مي آورند و به اين طريق مي توان طراحي خاص خود را هم بيشتر به رخ بکشند. ظرافت طراحي راه پله مارپيچي با نورهاي نقطه اي روي ديوار و در ارتفاعي نزديک به پله ها ديده مي شود. با روشنايي اجرا شده، قوس ملايم کنار پله در کنار خطوط صاف کف پله ترکيب خوبي به جاي مي گذارد.
نورپردازي در پله ها
پله هاي معلقي که به ديوار کناري خود چسبيده و محکم شده اند، پتانسيل بسيار خوبي براي نورپردازي راه پله را دارند. نورپردازي اين مدل پله از زير و يا وسط آنها مي تواند زيبايي و شکوه را به دکوراسيون منزل شما بياورد.
راه پله هاي معلق اما مستحکم ويژگي خاصي به خانه مي دهند!
نور پس زمينه همچنين به روش هاي ديگري هم قابل استفاده است. براي مثال در تصوير بالا پله ها از يک سمت به نرده متصل و ثابت شده اند و روشنايي از سمت ديگر پله ها که فاصله کمي از ديوار دارند، راه پله را نور مي بخشد. نور خيره کننده زرد رنگ در کنار پله هايي از جنس چوب ترکيب رنگي زيبا و خاصي به فضا داده است. در روشي ديگر نورپردازي پله در بين پله ها و در محل شکست آنها انجام مي شود. نورپردازي راه پله در اين روش بصورت خطي و به شکل نوارهاي باريک به چشم مي خورد و نيازي نيست تمام کف پله را روشن کند. نورپردازي راه پله مي تواند از داخل پله ها گذاشته شود. در اين صورت جنس پله بايد به گونه اي باشد که قابليت عبور نور را از خود داشته باشد و بتواند روشنايي خوبي به پله ها بدهد. کنتراست خوبي بين کف پله وخيز پله ايجاد مي شود. نکته جالبي که در اين نوع از نورپردازي راه پله وجود دارد اين است که اثر نور منتشر شده در هر پله با بقيه متفاوت است.
نورپردازي با نور طبيعي
گاهي براي نورپردازي راه پله مي توان نور طبيعي را وارد کرد. براي اين منظور کافي است راه پله در قسمتي از خانه باشد که بتوان از نور پنجره براي روشنايي مسير پله استفاده کرد. در اين صورت نوار و باريکه هايي از نور خورشيد مي تواند جلوه زيبايي به پله ها بدهد و در عين حال سبک مدرن را حفظ کند.
نورپردازي به کمک نرده راه پله
نورپردازي تاکيدي براي اينکه مسير راه پله به خوبي مشخص باشد و افراد سالمند و کودکان براي عبور از پله ها به مشکلي بر نخورند، ضروري است. استفاده از دستگيره و نرده راه پله را به گونه اي انتخاب کنيد که بتوان از چراغ در زير آنها براي روشن کردن راه پله استفاده کرد. با اين کار علاوه بر حفظ سبک مدرن، نور ملايمي راه پله را روشن مي کند و روشنايي گرم و خوشايندي به وجود مي آورد.
نورپردازي زير پله
هميشه براي استفاده از فضاي زير پله ايده هاي خوب و کارآمدي وجود دارد. يکي از اين ايده ها استفاده ار فضاي زير پله براي نورپردازي راه پله است. در اين روش نورپردازي خاص راه پله به دليل شيشه هاي کناري آن به عنوان عنصري ويژه در معماري داخلي منزل شناخته مي شود.

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم