آشنایی با انواع پرده آشپزخانه در طراحی داخلی خانه

براي انتخاب پرده در طراحي دکوراسيون داخلي منزل گزينه هاي زيادي وجود دارد و بر اساس سليقه، خلاقيت و علاقه افراد سبک مورد پسندشان وارد دکوراسيون منزل مي شود. پرده جدا از زيبايي و تزيين کردن خانه، نقش مهمي در ايجاد احساس امنيت و حريم خصوصي ايفا کرده، خانه را در برابر گرما و سرما محافظت مي کند و ميزان نور طبيعي که وارد خانه مي شود را فيلتر کرده و نور ورودي را کنترل مي کند. با اضافه کردن پرده به آشپزخانه و با فيلتر کردن نور خورشيد، سايه ايجاد مي شود. استفاده از والان هاي چين خورده يکي از ايده هايي است که مي توان براي سبک هاي دکوراسيون مختلف به کار برد. پرده تزييني در قسمت جلو کوتاهتر به کار برده شده و در قسمت پشتي پرده اي اغلب از جنس حرير يا پارچه نازک براي عبور نور نصب مي شود.
پرده آشپزخانه: آشپزخانه کلاسيک
آشپزخانه کلاسيک فقط داراي مبلمان و کابينت کار شده نيست. پرده آشپزخانه به سبک کلاسيک هم جزييات تزييني دارد، پارچه هاي زيبا و مجلل چند لايه و روي هم که آويز و منگوله هاي آن نشان از سبک کلاسيک دارد.
در آشپزخانه به سبک کلاسيک با کابينت چوبي مي توان از پرده ضخيم تر هم استفاده کرد. مانند آنچه در تصوير بالا مي بينيد مي توان سبک جمع شدن و کنار زدن پرده را به گونه اي انتخاب کنيد که هم خواني بيشتري با تزيينات و وقار سبک کلاسيک داشته باشد.
پرده آشپزخانه: پرده اي از حرير
پارچه حرير طرح دار به عنوان پرده آشپزخانه را مي توان در ترکيب با حرير ساده در پنجره هاي متعدد آشپزخانه استفاده کرد. زماني حرير را به عنوان پرده به کار ببريد، نور بيشتري را وارد فضا مي کنيد.
اگر آشپزخانه شما به رنگ هاي گرم مانند زرد، نارنجي و قرمز دکوراسيون شده باشد، بايد بگوييم که رنگ هاي اشتها آوري را انتخاب کرده ايد. در اين صورت بهتر است پرده آشپزخانه شما ساده و بدون تزيينات اضافي باشد چون با رنگ هاي پر رنگ و شاداب آشپزخانه، تزيينات ديده نخواهند شد.
پرده آشپزخانه: پرده به سبک رومي
پرده آشپزخانه به سبک رومي انتخاب خوبي براي اين فضا است. در اين مدل پرده پارچه اي صاف و بدون چين با دو نوار پارچه اي جمع مي شود.
پرده آشپزخانه: آشپزخانه مدرن
در بيشتر خانه هاي مدرن از پرده ضخيم استفاده مي شود. اين نوع پرده با ضخامت کافي پنجره را مي پوشانند و به عنوان محافظ سرما و گرما عمل مي کنند. در پنجره کوچک آشپزخانه مي توان با طراحي مدلي از پرده به بزرگتر نشان دادن پنجره کمک کرد. لزومي ندارد در آشپزخانه هايي با چند پنجره از پرده هاي مشابهي براي همه آنها استفاده کرد. پنجره کوچک را با پرده حرير تزيين کنيد و پنجره بزرگتر را بدين صورت اجرا کنيد: پرده مخمل بلند در کنار پرده حرير مشابه پنجره کوچک. قطعا شما هم پرده هايي را ديده ايد که بعد از نصب ثابت هستند و نمي توان آنها را باز و بسته کرد. پيشنهاد مي شود پرده عمودي کناره هاي پنجره را ثابت و با رنگي هماهنگ با دکوراسيون آشپزخانه قرار دهيد و براي اينکه مدلي متفاوت داشته باشيد پرده متحرک را هم با در نظر گرفتن ترکيب رنگي فضا، به گونه بالارونده طراحي کنيد که از بالا به پايين باز و بسته شود.
پرده آشپزخانه: آشپزخانه لوکس
آشپزخانه لوکس بايد پرده مجلل و لوکس هم داشته باشد. با در نظر گرفتن ترکيب رنگي فضاي مورد نظر، پرده آشپزخانه را با شکوه و لوکس اجرا کنيد.

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم